Zapraszamy do czytania!
Jak wyliczyć potrzebą ilość farby do malowania ścian?
Wybór odpowiedniego koloru farby do malowania ścian to nie lada wyzwanie. Kolejnym, tuż po nim, jest oszacowanie ilości farby, jaka będzie potrzebna do pomalowania powierzchni o określonej wielkości. Materiału nie powinno ani zabraknąć, ani zostać. Kiedy kupi się go za dużo, zakup będzie wiązał się z niepotrzebnym wydatkiem. Z kolei, jeśli go zabraknie, istnieje ryzyko, że nie znajdzie się już dodatkowych puszek farby w tym samym kolorze. Jak uniknąć takich scenariuszy? Najlepiej dokładnie wyliczyć zapotrzebowanie farby, co wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać.
Na co zwrócić uwagę podczas malowania natryskowego?
Tradycyjne metody nanoszenia farby wciąż cieszą się popularnością, jednak coraz więcej osób dostrzega potencjał malowania natryskowego. Co ma na to wpływ? Wśród korzyści malowania natryskowego wymienić można oszczędność czasu i materiałów. Dzięki pistoletom malarskim powierzchnie pokrywa się farbą znacznie szybciej i precyzyjniej niż przy użyciu pędzla lub wałka. Ponadto farba aplikowana jest równomiernie, co sprawia, że na malowanej powierzchni nie ma zacieków i smug. Zanim jednak podejmiesz się malowania, zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem. Poniżej wyjaśniamy, o czym warto pamiętać przed aplikacją farby oraz jak prawidłowo korzystać ze sprzętu.
Jak wygląda proces malowania natryskowego?
Malowanie natryskowe to szybki sposób na równomierne pokrywanie farbą ścian, sufitów i innych dużych powierzchni. Dzięki tej nowoczesnej metodzie można zaoszczędzić znaczną ilość farby, a nadto zyskać efekt gładkiej powierzchni bez zacieków i smug. Wyróżnia się dwa systemy malowania natryskowego. Metoda pneumatyczna wykorzystuje sprzężone powietrze, z kolei metoda hydrodynamiczna wysokie ciśnienie. Natryskowo można malować samodzielnie, niemniej warto to zadanie zlecić profesjonalistom. Malowanie natryskowe w Wadowicach oferuje m.in. nasza firma Nice House. O tym, jak krok po krok wygląda taki proces, piszemy w dalszej części artykułu.
Kiedy malowanie natryskowe ma sens?
Malowanie natryskowe to nakładanie rozproszonego strumienia farby za pomocą specjalnych urządzeń na przygotowaną wcześniej powierzchnię. Obecnie popularnością cieszą się dwie metody malowania natryskowego. Pierwsza z nich rozprasza emulsję na materiale przy wykorzystaniu sprężonego powietrza, które wydostaje się pod ciśnieniem z pistoletów natryskowych. Druga z kolei polega na aplikacji farby pod ciśnieniem, ale bez udziału sprężonego powietrza. Do tego celu wykorzystuje się specjalne agregaty malarskie. Obie techniki coraz częściej zastępują tradycyjne formy malowania, bazujące na wykorzystaniu pędzli i wałków. Warto jednak pamiętać, że nie w każdym przypadku malowanie natryskowe się sprawdza. Poniżej wyjaśniamy, kiedy zastosowanie tej techniki ma sens.
Na co postawić ? szpachlowanie ręczne czy natryskowe?
Szpachlowanie jest procesem, dzięki któremu wszelkie ubytki znajdujące się na ścianach zostają uzupełnione, a każda nierówność wygładzona. Dzięki szpachlowaniu nasze ściany będą równe i gładkie. W zależności od rodzaju sprzętu użytego do pracy, możemy wyróżnić szpachlowanie ręczne lub natryskowe. Szpachlowanie ręczne jest znane od bardzo dawna, natomiast szpachlowanie natryskowe jest stosunkowo młodą metodą. Obydwie metody mają swoje wady i zalety, jednak ich dobór jest zależny od naszych preferencji i obszaru, jaki będziemy szpachlować.
Kiedy szpachlowanie natryskowe jest wskazane?
Podczas gdy w małych, ciasnych pomieszczeniach najlepiej sprawdza się szpachlowanie ręczne, na dużych powierzchniach o wiele bardziej wydajne będzie szpachlowanie natryskowe. Ręczne szpachlowanie okaże się konieczne również w przypadku remontu nieruchomości w pełni wyposażonej lub wtedy, kiedy trzeba naprawić niewielkie uszkodzenia na ścianach. A kiedy wskazane jest szpachlowanie natryskowe i na czym ono właściwie polega? Sprawdź w naszym wpisie!
Jak wykonuje się szpachlowanie natryskowe?
Szpachlowanie natryskowe to metoda pozwalająca na położenie gładzi nawet na bardzo dużej powierzchni, szybko i precyzyjnie. Dzięki temu niższe są koszty takiej usługi, zaś efekt jest precyzyjny, bez zacieków oraz zróżnicowań w grubości powłoki. Co jeszcze warto wiedzieć o tej metodzie oraz jak wykonuje się ją w praktyce?
Jakie trzeba mieć pozwolenia i zgody na adaptację poddasza?
Jeżeli chce się powiększyć metraż domu, dobrym pomysłem jest zaadaptowanie do swoich potrzeb poddasza. W tej części budynku można wtedy urządzić pomieszczenie, na które brakuje miejsca na niższych kondygnacjach. Jest to w stanie być zarówno przestrzeń użytkowa, taka jak suszarnia, jak i mieszkalna. Znajdujące się tuż pod dachem skosy w niczym temu nie przeszkadzają. Wręcz przeciwnie stanowią one ciekawe rozwiązanie estetyczne. Należy jednak pamiętać, że aby zaadaptować poddasze do swoich potrzeb, trzeba w tym celu dokonać zgłoszenia lub uzyskać pozwolenie na budowę.
Jak zaadaptować strych na mieszkanie?
Jeśli mamy dom, to warto wiedzieć, że w łatwy sposób możemy zaadaptować także strych na mieszkanie. Wystarczy jedynie kilka prostych prac, dzięki którym stworzymy doskonałą przestrzeń. Trzeba jednak wiedzieć, że tego typu prace powinny być wykonane przez fachowców. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu!